4-6 listopada 2016 Warszawa
IV Festiwal Filmowy EMIGRA 2016

Program - EMiGRA 2015

EMIGRA 2015 – Kino Kultura – Krakowskie Przedmieście 21/23, Warszawa

23.10.2015 – piątek

19.00–23.00 – Uroczystość otwarcia 3. Festiwalu Filmów Emigracyjnych

EMIGRA 2015

Tajemniczy sojusznik – reż. Piotr Fudakowski, Wielka Brytania/Polska, 2015, 103 min.

(obowiązują zaproszenia)

24.10.2015 – sobota – 12.00–21.00 – Sala Rejs

OSCAROWCY

12.00 – Agnieszka Holland

Powrót Agnieszki H. – reż. Krystyna Krauze, Jacek Petrycki, Polska/Czechy, 2013, 70 min. – gość specjalny: Martyna Radłowska-Obruśnik, dziennikarka polska w Czechach

Paweł Pawlikowski

13.40 – Podróże Dostojewskiego (do Niemiec) – reż. Paweł Pawlikowski, Wielka Brytania, 1992, 52 min.

15.00 – Z Moskwy do Pietuszek z Wieniediktem Jerofiejewem – reż. Paweł Pawlikowski, Wielka Brytania, 1990, 45 min.

EMIGRA – ANIMA

16.30 – Karski i władcy ludzkości – reż. Sławomir Grünberg, Polska/USA, 2015, 72 min.

EMIGRA – POWROTY

17.50 – Bracia – reż. Wojciech Staroń, Polska, 2015, 70 min – spotkanie z twórcami filmu

EMIGRA – FABUŁA

19.20 – Agnieszka – reż. Tomasz Rudzik, Niemcy/Polska, 2014, 98 min.

25.10.2014 – niedziela – 12.00–17.00 – Sala Rejs

PL–DE

12.00 Magda – reż. Irma-Kinga Stelamach, Niemcy, 2010, 30 min

12.45 – To jest Polska – reż. Filip Jacobson, Jutta Riedel, Angelika Herta, Mirek Balonis, Niemcy, 2015, 20 min. – goście specjalni: Jutta Riedel, Mirek Balonis, Filip Jacobson

13.30 – Jestem Kuba – reż. Ase Svenheim Drivenes, Polska/Niemcy/Norwegia, 2015, 60 min. – gość specjalny: Edward Porembny – producent filmu

PL–FR

15.00 – Znam kogoś, kto Cię szuka – reż. Julia Kowalski, Francja, 2015, 80 min. – gość specjalny: Alicja Zawadzka – dziennikarka i fotografka z Francji

Oranżeria Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

24.10.2015 – sobota

12.00–22.00

Oscarowcy

12.00 – Volker Schlöndorff

Strajk. Bohaterka z Gdańska – reż. Volker Schlöndorff, Niemcy, 2006, 104 min.

Nowa generacja Polaków za granicą

14.00 – Made in Poland – Niezwykli Emigranci – reż. Witalis Szumiło Kulczycki, Polska, 2012, 41 min.

15.00 – Nie chcemy wojny – chcemy pokoju – reż. Elżbieta Lewak, Ukraina, 2015, 8 min. – goście specjalni z Ukrainy: twórcy filmu

15.10 – Holland visits Poland – reż. Zofia Schroten-Czerniejewicz, Holandia, 2015, 8 min.

15.20 – Paryżanka – reż. Stefan Łazarski, Francja/Polska, 2015, 20 min.

EMIGRA – INTERWENCJE

15.50 Państwowy Kidnaping reż. Agnieszka Bandoła, Norwegia, 2015, 20 min –

gość specjalny: Mikołaj Kępinski – polski operator z Norwegii

16.20 – Tableciarze – reż. Bartosz Staszewski, Szwecja, 2014, 75 min. – gość specjalny: Bartosz Staszewski ze Szwecji

17.50 – Wielka ucieczka – reż. Ksawery Szczepanik, Polska, 2013, 47 min.

18.45 – Wojownicy XXI wieku – reż. Grzegorz Nidecki, Anglia, 2015, 14 min.

19.10 – Samo życie – That's life – reż. Brygida Dworok-Mich, Polska/Niemcy, 2015, 25 min.

19.45 – Noel – reż. Ewa Kabza, Polska, 2012, 44 min

EMIGRA – RETRO

Filmoteka Narodowa

20.30 – Będzie lepiej – film fabularny, reż. Michał Waszyński, Polska, dialogi: Emanuel Schlechter, Ludwik Starski, występują: Loda Niemirzanka, Henryk Vogelfanger – Tońko, Kazimierz Wajda – Szczepko, 1936, 90 min.

25.10.2015 – niedziela

11.00–17.30

Projekcje filmów nadesłanych na konkurs festiwalu EMIGRA 2015

EMIGRA - HISTORIA

11.00 – Godzina W – reż. Joanna Gypser, Niemcy, 2014, 26 min. – gość specjalny: Joanna Gypser z Niemiec

EMIGRACJA – KREACJA

11.40 – Kontrapunkt – reż. Andrzej Papuziński, Polska, 2014, 29:05 min.

12.20 – Brothers - reż. Aleksandra Czenczek, Wielka Brytania, 2014, 5 min.

12.25 – W garderobie życia – reż. Mitch Bochnak, USA, 2014, 27 min.

13.00 – Glista Lucka – reż. Tomasz Pawlak, Polska, 2014, 13 min.

13.20 – With you without you – reż. Francesca Ragusa, Francja, 2011, 52 min.

EMIGRA – FABUŁA

14.20 – Bezdom – reż. Aleksandra Panisko, Polska, 2015, 36 min. – goście specjalni: twórcy filmu

INNY PUNKT WIDZENIA

15.10 – Między światami – reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska, 2014, 30 min.

15.50 – O matko gdzie to jest?! – reż. Anahita Rezaei, Polska, 2015, 13:35 min.

Młodzi duchem

16.15 Fabryka Kona – reż. Maciej Rawluk, Szwecja, 2015, 13:34 min. – gość specjalny: Tadeusz Urbański ze Szwecji

WYJĄTKOWE OSOBOWOŚCI

16.40 – Moje magiczne miejsca. Sentymentalna wędrówka Zbigniewa Chrzanowskiego.

reż. Anna Gordijewska, Ukraina, 2015, 30 min. – goście specjalni: redakcja „Kuriera Galicyjskiego” ze Lwowa

18.30–22.00 Uroczystość wręczenia nagród festiwalu EMIGRA 2015 – gość specjalny: Piotr Apolinarski z Londynu (obowiązują zaproszenia)

Pin It on Pinterest