5. Festiwal Filmów Emigracyjnych EMIGRA w Warszawie 17 grudnia 2017 Klubokawiarnia Pożyteczna – Nowy Świat 58

13.00 – 16.00 – pokazy filmów konkursu EMIGRA 2017

17.00 – 20.00 – rozdanie nagród Złotej, Srebrnej i Miedzianej EMIGRY 2017

W trakcie 5 edycji festiwalu EMIGRA po raz kolejny zapraszamy warszawską publiczność w emigracyjną podroż dookoła świata.  17 grudnia pokażemy najciekawsze filmy konkursu EMIGRA 2017.  W tym roku mogła już je obejrzeć publiczność w Wilnie, Lwowie i Berlinie.

W niedzielę 17 grudnia zostaną rozdane nagrody 5 festiwalu EMIGRA, których autorką jest młoda artystka z Kijowa Alina Potemska. EMIGRę 2017 w Klubokawiarni Pożyteczna poprowadzi aktorka z Lwowa Ela Lewak – wychowanka mistrza Zbigniewa Chrzanowskiego kierującego tam od 50 lat Teatrem Ludowym.

Klubokawiarnia Pożyteczna mieści się na piętrze przy Nowym Świecie 58, z daleka przyciąga wzrok kolorowymi parasolkami zawieszonymi nad balkonem. Pożyteczna jest miejscem, gdzie pracują osoby z lekką lub umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną, które są członkami spółdzielni prowadzącej ten lokal. Można tu zjeść zdrowe śniadanie albo lunch, czy po prostu wpaść na pyszne ciasto z kawą lub herbatą. Odbywają się tu ciekawe wydarzenia kulturalne – koncerty, popołudnia z poezją, wystawy fotograficzne. Po raz pierwszy zagości w Pożytecznej EMIGRA dzięki uprzejmości jej założycieli. 8 osobowe międzynarodowe jury przyznało 8 nagród spośród 40 filmów nadesłanych na tegoroczny konkurs. A wybór ten nie był łatwy, ponieważ nadesłano filmy z całego świata. Dziś już możemy zdradzić, że 17 grudnia zobaczymy jak żyją Polacy na Islandii, co czuje żołnierz podczas misji wojskowej w Afganistanie, jak wygląda życie Ślązaka, który wrócił do Polski po wieloletniej emigracji w Niemczech. Tegoroczny festiwal EMIGRA żyje dzięki wsparciu Fundacji Pomoc Polaków ma Wschodzie, Kwartalnika Znad Willi, Kuriera Galicyjskiego, TV Polish Chicago i wspaniałej pracy stałego “dream-teamu” EMIGRY. Cieszymy się bardzo, że pokaz filmów konkursowych 5. edycji EMIGRY będzie właśnie w tym wyjątkowym miejscu jakim jest Klubokawiarnia Pożyteczna w niedzielę 17 grudnia 2017.

Mamy nadzieje, że EMIGRA będzie pożyteczna dla Pożytecznej i zapraszamy wszystkich już dziś do odwiedzenia tego miejsca dobrej energii w samym centrum naszej stolicy!

EMIGRA – TEAM