Krzysztof Magowski

Absolwent Wydziału Prawa UAM w Poznaniu (1978) i reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po studiach przyjęty do Zespołu Filmowego „X” Andrzeja Wajdy. Asystent reżysera Ryszarda Bugajskiego w filmie “Przesłuchanie”. Po rozwiązaniu zespołu w stanie wojennym współpracował z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie. W 1987 asystent Andrzeja Jurgi w pełnometrażowym filmie dokumentalnym dla Episkopatu o wizycie papieża Jana Pawła II w Polsce.

W latach 1985-2002 działał w Studio Filmowym „Dom”. Obecnie związany z telewizją publiczną. Reżyserował m.in. talk-show Małgorzaty Snakowskiej „Życie moje” (1992-2004) i „Zabawy językiem polskim” Macieja Orłosia  (2001-2005). Zrealizował też serię inscenizowanych programów publicystycznych: „Młoda Literatura Polska”, „Literatura według (Leszka) Długosza” i innych.

Producent programów telewizyjnych i filmów – „Warta-Film”. Produkcja dokumentalna: “Sie macie ludzie”, „To nie było austriackie gadanie”, „Centrum Kopernika”, „Poznańskie Powstanie 1956”. Autor ponad 30 filmów, w tym wielokrotnie nagradzanego dokumentu o Czesławie Niemienie – “Sen o Warszawie”.

Od 2013 roku ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.