Małgorzata Pieczyńska

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna.
Po ukończeniu studiów została zaangażowana do stołecznego Teatru Powszechnego . Pod koniec lat 80-tych wyjechała do Szwecji, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako aktorka, jednakże od lat 90-tych nadal gra w polskich filmach: Komediantka, Jezioro Bodeńskie, Wierna rzeka, Nadzór, Baryton, Piłkarski poker i serialach: Kopciuszek, Na Wspólnej, Ekstradycja, Chichot losu, Szpilki na Giewoncie, Rezydencja, M jak miłość.Występowała w teatrach warszawskich: Powszechnym, Ateneum i Syrena.
W 2008 roku wystąpiła w programie “Gwiazdy tańczą na lodzie”.
Powróciła na mały ekran w serialach Wojciecha WójcikaEkstradycja jako Sabina Borkowska, siostra Halskiego (Marek Kondrat), Polsatu 13 posterunek , Jerzego Kawalerowicza Quo vadis, Polsatu Psie serce, Polsatu Pensjonat pod Różą , TVP2Na dobre i na złe jako profesor Anna Sulak-Hartmann, TVP2 Kopciuszek, TVN Kryminalni i TVN Na Wspólnej.
W 1986 roku otrzymała prestiżową nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawaną utalentowanym aktorom przez tygodnik “Ekran”. Ostatanio została wydana książka Siła codzienności Marzanny Graff, która w 13. rozdziale zatytułowanym Przyjaźń zawiera rozmowę z Małgorzatą Pieczyńską.