Tajemniczy sojusznik

Reżyser/Scenarzysta/Producent: Piotr Fudakowski
Producent: Tom Waller
Koproducent: Michał Kwieciński
Muzyka: Guy Farley
Reżyser obrazu: Michał Tywoniuk
Montaż: Jarosław Barzan
Postprodukcja, Animacja:Badi Badi
Scenografia: Pongnarin Jonghawklang
Rok produkcji: 2015

Obsada:
JACK LASKEY – KONRAD
ZHU ZHU – LI
LEON DAI – KAPITAN WANG
HSIA CHING-TING – MONG LIN

Zwiastun:

Tajemniczy sojusznik (Secret Sharer) to pełna zwrotów akcji współczesna historia, opowiedziana z epickim rozmachem oraz poczuciem humoru. Głównym wątkiem jest prowadząca przez wzburzone wody i meandry relacji międzyludzkich podróż młodego mężczyzny ku dojrzałości.

Osadzone we współczesności fabuła oraz postaci Secret Sharer Tajemniczego Sojusznika głęboko czerpią z treści napisanego przez Josepha Conrada w 1910 roku opowiadania pt. „Tajemniczy sojusznik”, jak również z wydarzeń z życia tego wielkiego polskiego pisarza.

Gdzieś na Morzu Południowochińskim polski kapitan po raz pierwszy dowodzi statkiem, przerdzewiałym chińskim frachtowcem. Załoga jest wrogo nastawiona, podejrzewa go o udział w uknutym przez nieuczciwego armatora spisku, mającym na celu zatopienie ich pływającego domu i wyłudzenie ubezpieczenia.

Gdy załoga opuszcza kotwiczący w zatoce statek, młody kapitan zostaje na pokładzie sam, zagubiony i bezradny. Noc upływa mu na niespokojnym wyczekiwaniu. Nagle dostrzega unoszące się na wodzie, zaczepione o drabinkę sznurową nagie ciało.

Wciągając drabinkę, kapitan odkrywa zjawiskowo piękną kobietę, półżywą z wycieńczenia Chinkę. Ta ostatkiem sił wchodzi na pokład, rzucając jedynie „ukryj mnie”.

Wkrótce nadchodzi świt, a wraz z nim dowodzona przez męża kobiety grupa mężczyzn poszukujących morderczyni…