Konkurs filmowy EMiGRA 2020

Od 8 sierpnia do 3 listopada 2020 zapraszamy do zgłaszania filmów o tematyce emigracyjnej – realizowanych przez Polaków mieszkających za granicą oraz filmów o Polakach żyjących poza granicami niezależnie od narodowości ich twórców.

Czekamy na zgłoszenia zarówno profesjonalistów jak i amatorów, którzy chcieliby pokazać swój film na tegorocznym 8. Festiwalu Filmowym EMiGRA, który odbędzie się w Warszawie w dniach 13 – 15.11.2020.

Na konkurs EMiGRA 2020 mogą być zgłaszane filmy dokumentalne, krótkometrażowe, animowane oraz fabularne, bez ograniczeń czasowych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i zgłaszanie filmów drogą mailową podając link filmu.
Zgłoszenia filmu na Festiwal można dokonać przesyłając organizatorom wersję przeglądową filmu – preview version – wraz z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia dostępną na stronie internetowej festiwalu (www.emigra.com.pl). Tworząc program Festiwalu, organizatorzy wezmą pod uwagę filmy, których preview versions i karty zgłoszenia nadejdą przed 2 października.
Organizatorzy Festiwalu przyjmują preview versions poprzez udostępnienie filmów on-line dla celów festiwalowej selekcji. Jeśli językiem oryginalnym filmu nie jest polski ani angielski, preview version musi zawierać wersję filmu z angielskimi napisami. Prosimy o przesłanie plików poprzez: wetransfer.com, myairbridge.com na adres e-mail: konkurs@emigra.com.pl i tradtec@yahoo.com. W przypadku filmów umieszczonych w serwisie vimeo.com prosimy o włączenie opcji download na stronie vimeo.com, aby umożliwić pobranie pliku z filmem dla celów konkursowych.
W razie wątpliwości dotyczących przesłanych materiałów będziemy się indywidualnie kontaktować z każdym z uczestników konkursu.
Czekamy na Wasze filmy!