Abel (Adam) Korzeniowski

Muzyk i kompozytor teatralny i filmowy, urodził się w 1972 roku w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli oraz studiów kompozytorskich pod okiem Krzysztofa Pendereckiego. W 2006 roku wyemigrował do Los Angeles, gdzie mieszka do tej pory. Oceniany jako jeden z najzdolniejszych kompozytorów, którzy łączy europejskie korzenie z amerykańskim rozmachem.

Pracował jako asystent na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Tworzył też jednocześnie oprawy muzyczne do spektakli teatralnych oraz muzykę filmową. Uznanie zdobył za filmy: “Duże zwierzę”, “Pogoda na jutro” czy “Anioł w Krakowie”. Pierwszym zagranicznym projektem w 2004 roku była muzyka do odrestaurowanego filmu z 1927 roku „Metropolis”.

Stworzył oprawę do nominowanego do Złotego Globu za muzykę filmu “Samotny mężczyzna”. Kilka lat później za projekt “Penny Dreadful” nominowany był dwukrotnie do Nagrody Emmy.

Do jednego z projektów pod tytułem “W.E.” wykorzystał hit Madonny “Like i Virgin”, który potem stał się elementem jej trasy koncertowej MDNA z 2012 roku.

Poza projektami filmowymi i teatralnymi pracuje także dla marek komercyjnych tworząc identyfikację muzyczną dla prestiżowych brandów: BMW-i oraz Tiffany&Co.