Adriana Kulig

Producentka filmowa i telewizyjna z wieloletnim doświadczeniem.
Studiowała zarządzanie produkcją filmową w PWSFTviT w Łodzi.Pracę zawodową rozpoczęła w 2003 roku jako asystentka producenta. Zajmowała się realizacją międzynarodowych telewizyjnych projektów rozrywkowych oraz dokumentów i filmów.  W 2011 założyła własną firmę produkcyjną, która specjalizuje się w filmach promocyjnych, krótkometrażowych oraz dokumentalnych.Podczas pracy w Londynie (od 2013 roku) zajmowała się projektami dokumentalnymi i faktograficznymi dla BBC1, BBC2 i Discovery Channel. Przez dwa lata pracowała jako producent w Discovery Networks International.
Wyprodukowała wiele filmów krótkometrażowych, między innymi: „Bracia”, „Mój przyjaciel Ivor” i „Ripples”, “Last Day of Summer”, które  były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając wyróżnienia i nagrody. Zostały również przejęte przez stacje telewizyjne.
30 marca 2019 roku Adriana otrzymała nagrodę „Złotej Sowy” w kategorii Film przyznawaną przez magazyn Jupiter i Klub Polnischer Intellektueller w Wiedniu w Austrii.
Fot. Piotr Apolinarski