Bart Soroczyński (Bartlomiej Dawid Soroczynski)

Aktor filmowy i teatralny oraz cyrkowy polskiego pochodzenia.

Urodził się w 1980 roku. Jest synem emigrantów z Polski. Wychował się w Kanadzie. Wychował się na polskich filmach i literaturze. W domu mówiło się wyłącznie po polsku, więc biegle mówi w ojczystym języku. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie. Uczył się w Narodowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Montrealu oraz w Actor’s Temple Londyn. Od dziecka związany był w cyrkiem dzięki swojemu ojcu – Krzysztofowi Soroczyńskiemu – założycielowi cyrku, w którym nie występują zwierzęta i szkoły cyrkowej w Montrealu. Trenował i występował na scenie od dzieciństwa. Wystąpił w sztuce “Nomade” Cyrku Eloize w reżyserii Daniele Finzi Pasca. Ze spektaklem spędził cztery lata na międzynarodowym tournee i zagrał ponad 700 spektakli.

W Londynie pracował między innymi z Terry Gilliamem w English National Opera. Występował także w Royal Shakespeare Company i Gecko Theatre Company. W zeszłym roku zagrał rolę Il Matto w adaptacji teatralnej “La Strady” w reżyserii Sally Cookson w London West End. Pojawił się także w „Tell Them That I Am Young and Beautifull” reżyserowanej przez Marcello Magni u boku Kathryn Hunter w Arcola Theatre.

Grał w filmach: “Son of a Fool” Michaela Fingera, “Magique” Philippe Muyla, “Goldfish” i “Nomade: At Night The Sky Is Endless” Pierra Séguina.

W 2018 roku wcielił się w rolę Stebbinsa w filmie “Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” Dawida Yetes’a.