Elżbieta Góralczyk

Polska aktorka filmowa oraz charakteryzatorka.
Urodziła się w 1950 roku. Nie jest aktorką dyplomowaną. Pierwszą i najważniejszą rolę w swojej karierze zdobyła po wygraniu castingu. Była to rola Anuli Góralczyk w czarno-białym polskim serialu “Wojna domowa” w reżyserii Jerzego Gruzy. Partnerowali jej znakomici aktorzy Kazimierz Rudzki i Irena Kwiatkowska. Po zakończeniu produkcji serialu pojawiła się jeszcze w filmie “Nos” w reżyserii Stanisława Lenartowicza. Zagrała także w polskim Jamesie Bondzie w reżyserii Andrzeja Konica czyli serialu “Życie na gorąco”.

W międzyczasie kontynuowała naukę. Po maturze uczyła się w szkole charakteryzatorskiej. W zawodzie pracowała przez kilka lat w Telewizji Polskiej.

Zdecydowała się wyemigrować do Wiednia. Początkowo zakładała, że jedzie tylko na chwilę, w odwiedziny do znajomego. Poznała tam jednak przyszłego męża i założyła rodzinę. Ma córkę, która zajmuje się muzyką i występuje pod pseudonimem Anik Kadiński. Zdecydowała się na rezygnację z zawodu oraz aktorstwa. Zmarła w wieku 57 z powodu nowotworu.