Grzegorz Heromiński

Grzegorz Heromiński
urodzony: aktor.

Ma za i przed sobą 40 letnia karierę aktorska. Grał na deskach teatrów Tarnowa ,Opola i w łódzkim Jaraczu. Ma na swoim koncie wiele ról zarówno dramatycznych jak i komediowych.

Pojawiał sie w TV , radio i na estradzie. Wystąpił w ponad 30 -tu filmach, jak sam mówi w niektórych nawet zagrał. Najbardziej rozpoznawalny jest jako krasnal “Adaś z filmu Machulskiego “Kingsajz”, ale grał tez u W. Hassa i Kolskiego.

Przez ostatnie dwadzieścia lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeważnie w polskim środowisku brał udział w wielu projektach artystycznych. Był aktorem Polskiego Instytutu Teatralnego w Nowym Jorku . Ostatnio wystąpił w autorskim monodramie pt: “Aktor -kontraktor”. Z potrzeby serca i ku uciesze publiczności zaczął pisać sobie satyryczne monologi.

Tematy do swoich satyrycznych przekrętów z braku innego źródła czerpie z życia. Tym samym mimowolnie jak przysłowiowy emigrant zdobył nowy
zawód -satyryk-.

Cztery lata temu miał premierę film Jacka Bromskiego “U pana boga za miedza” Grzegorz Heromiński wyraźnie obsadzony po warunkach zagrał: “amerykana”.

Rok temu wrócił do kraju i jest otwarty na propozycje 24h.