Joanna Moro

Polska aktorka teatralna i filmowa.
Urodziła się w 1984 roku w Wilnie. Wychowywała się w polskiej rodzinie, która kultywowała narodowe tradycje. Uczęszczała do polskich szkół w Wilnie i angażowała się w amatorskie koło teatralne Ireny Litwinowicz. Później pracowała w Teatrze Polskim w Wilnie. W 2003 roku przeprowadziła się na stałe do Polski. Ukończyła wydział aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Pracowała jednocześnie w filmie i teatrze. Zagrała w “Iwonie, księżniczce Burgunda” Witolda Gombrowicza w reżyserii Sylwestra Biragi, “Mp3” w reżyserii Mariusza Benoita czy w “Pułapce” Tadeusza Różewicza wyreżyserowanej przez Bożenę Suchocką-Kozakiewicz.

W 2007 rozpoczęła pracę w serialu “Barwy szczęścia”. Sławę i rozpoznawalność przyniosła im jednak tytułowa rola w serialu “Anna German” w reżyserii Waldemara Krzystka i Aleksandra Timienko. Wydała też album z piosenkami German współtworzony z Olgą Szomańską i Agnieszką Babicz. Kilka lat później zagrała główną rolę w serialu “Blondynka” Mirosława Gronowskiego.

Brała udział w programach rozrywkowych: “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz “Twoja twarz brzmi znajomo”. Prowadziła w 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Joanna Moro otrzymała w 2013 roku dyplom ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji za “wybitne zasługi w dziele wzajemnego zbliżenia i porozumienia społeczeństw obu krajów” oraz (rok później) Wiktora Publiczności i nagrodę Telekamery.