Kuba Witek

Filmowiec, pisarz, podróżnik, mówca.

Kuba urodził się i wychował w Polsce. Studio ukończył na University of Central Lancashire w Preston na kierunku produkcja muzyczna.

Jako filmowiec realizuje się tworząc filmy dokumentalne, korporacyjne, relacje z wydarzeń i teledyski. Pracuje nie tylko w Polsce ale także w Nowym Jorku, Berlinie, Paryżu czy Oslo. Jest współżałożyciem firmy produkcyjnej Northcam.

Zajmuje się tematami ekologicznymi. Jako uczestnik ekspedycji naukowej AREX’2019 zrealizował film “Ice Motion” o problemie topnienia Arktyki spowodowanego ociepleniem klimatu.

Jest także autorem filmów “ISOLAND: islandzkie historie polskich emigrantów”. Film opowiada o ludziach, którzy postanowili potraktować Islandię jak swoją nową Ojczyznę. Dokument udostępniony jest w serwisie YT: https://www.youtube.com/watch?v=0B1ICIxiLC4

Film otrzymał nagrodę za debiut dokumentalny podczas 5. Festiwalu Filmów Emigracyjnych EMIGRA 2017.

Podróże na archipelag Faroe stały się inspiracją do stworzenia dokumentu pod tytułem “FAROE WAY: Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych”.

W 2015 roku wydana została pierwsza powieść Kuby “Re:Tusz”. Jest to powieść z wątkami autobiograficznymi, która opowiada o walce z uzależnieniem od używek i dorastaniu w post-komunistycznej Polsce.

Rok pózniej wydał drugą książkę “RING ROAD: Dookoła Islandii na rowerze”. Jest ona zapisem samotnej podróży rowerowej po Islandii.

Kuba jest także założycielem zespołu “Zaburzenia”, który tworzył z Łukaszem Palkiewiczem. Pod pseudonimami Tusz Na Rękach i Szatt wydali dwa albumy: “Sny w których ginę” oraz “Igły”.

Prywatnie lubi sport (bieganie po lesie, pływanie w jeziorach) oraz stare filmy. Propaguje eko podejście do zycia oraz minimalizm. W czasie wolnym podróżuje lub planuje podróże.