Magdalena Górka

Polska operatorka filmowa.
Urodzona w 1977 roku w Pruszkowie. Jej ojciec był fotografem i to on zaszczepił w niej bakcyla filmowego. Jest absolwentem wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest pierwszą docenioną przez hollywoodzkich reżyserów operator filmową.

W Polsce pracowała między innymi jako autor zdjęć do seriali “Glina” i “Glina 2” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Projekt rozpoczął długą współpracę między Górką a Pasikowskim. Stworzyli razem jeszcze kilka filmów: “Reich”, “Jack Strong” i “Kurier”.

Do Stanów Zjednoczonych wyjechała ze swoim mężem. Początkowo trudno było jej się odnaleźć w realiach filmowych w USA. Została jednak zaproszona do projektu “Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem” Caseya Afflecka, który stał się jej przepustką do Hollywood.
Pracowała następnie przy horrorze “Paranormal Activity 3” w reżyserii Henry Joosta i Ariela Schulmana. Współpracowała z nimi też przy obrazie “Viral”. Jest autorką zdjęć do “An Ordinary Man” Brada Silberlinga, “Irreplaceable You” Stephanie Laing czy kilku odcinków serialu “Doom Patrol”.
Górka jest także autorką zdjęć do teledysków, m. in. The Wildbirds, Katy Perry, Eltona Johna oraz Seleny Gomez.