Polski aktor filmowy i teatralny.
Urodził się 1970 roku i wychował w Krakowie. Zdawał egzaminy wstępne na trzy uczelnie: Akademię Wychowania Fizycznego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższą Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ostatecznie został absolwentem PWST.
Zadebiutował na deskach teatralnych rolą zbójnika Łamagi w warszawskim Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w spektaklu Ernesta Brylla “Na szkle malowane” w reżyserii Krystyny Jandy. Współpracował też z teatrem Na Woli i Sceny Prezentacje i im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Był też związany z wrocławskim Teatrem Współczesnym.
Zadebiutował w kinie w niedużym epizodzie w “Liście Schindlera” Stevena Spielberga. Zagrał też w “Młodych Wilkach” Jarosława Żamojdy, “Szamance” Andrzeja Żuławskiego, “Kilerze” Juliusza Machulskiego czy w “Chłopakach nie płaczą” Olafa Lubaszenki.
Najbardziej zapamiętany jest jednak z roli Winicjusza z ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza “Quo Vadis?” Jerzego Kawalerowicza. Zagrał także w serialach takich jak “Na dobre i na złe”, “Na Wspólnej” czy “M jak Miłość”.
Często pracował za granicą. Pojawiał się w produkcjach zachodnich oraz wschodnich.
Wielokrotnie obsadzany był w filmach rosyjskich. Zagrał w miniserialu wojennym “Czerwiec 1941”, dramacie wojennym “Snajper. Bron odwetu” Aleksandra Efremova, sensacyjnym filmie “Klucz Salamandry” Aleksandra Yakimchuka. Najbardziej znany jest jednak z roli w obrazie “Wiking” Andrieja Krawczuka. Stał się bardzo popularny w Rosji. Do tego stopnia, że postanowił tam wyjechać i zamieszkać na kilka lat.
W 2018 reżyserował i wraz z synem wystąpił w fabularyzowanym historycznym filmie dokumentalnym “Zrodzeni do szabli”.
Wydał też w duecie z Justyną Steczkowską album studyjny pod tytułem “Mów do mnie jeszcze”.