Paweł Ferdek

Scenarzysta, reżyser, operator urodzony w 1977 roku. Oceniany jest jako jeden z najbardziej obiecujących twórców ostatnich lat w Polsce. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Ferdek studiował w Szkole Andrzeja Wajdy oraz metodę Grotowskiego w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Uczęszczał także do Werner Herzog Rogue Film School w Los Angeles. Poza kierunkami filmowymi jest także absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Paweł Ferdek zajmuje się produkcją form dokumentalnych, które łączy ze swoją pasją podróżniczą. Pracował między innymi w Izraelu, Chinach, USA i Kirgistanie. Zrealizował takie filmy jak “Odyseja złomowa”, “Przełamując mury” o Jerozolimie czy “Szklana pułapka” o amatorach walk rybek akwariowych. Stworzył także scenariusz pełnometrażowej fabuły “Ki”, który zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie Hartley-Merrill.

Jest autorem filmu “Pollywood” opowiadającego o polskich twórcach Hollywood – takich jak bracia Warnerowie, Samuel Goldwyn czy Louis Mayer.