Stefania Federkiewicz (Stephanie Powers)

Aktorka. producentka, piosenkarka polskiego pochodzenia.

Urodzona w 1942 roku w Los Angeles. Jest wnuczką emigrantów z Polski. W dzieciństwie uczęszczała do szkoły baletowej. Następnie uczyła się w Hollywood High School.

Została odkryta w wieku 15 lat przez wytwórnię Columbia Pictures, z która podpisała pierwszy kontrakt. Zadebiutowała przed kamerą w filmie “Now is Tomorrow” Irvina Kershnera. Wystąpiła też w komedii “Tammy tell me the true” Harrego Kellera, filmie familijnym “Garbi znowu w trasie” Roberta Stevensona, westernie “Siedmiu wspaniałych nadjeżdza” George’a McCowana, filmie wojennym “Ucieczka na Atenę” George’a Pan Cosmatosa czy fabule “Skok” Joshua Sinclaira. Zagrała w ponad 20 filmach kinowych, jednak popularność przyniosły jej produkcje i seriale telewizyjne.

Pojawiła się w serialach “Dziewczyna z U.N.C.L.E.” oraz “Hart dla Hart”, który cieszył się ogromną popularnością i stał się kanwą do stworzenia ośmiu filmów telewizyjnych. Stefanie Powers i Robert Wagner zagrali bogate małżeństwo Jennifer i Jonathana Hartów. Oboje w słusznej sprawie dorabiają jako detektywi-amatorzy. Za tę rolę zdobyła pięć nominacji do Złotego Globu i dwie do nagrody Emmy.

W 2003 wydała debiutancką płytę z coverami “On the Same Page”.

Jest miłośniczką koni i dzikich zwierząt. Założyła fundację im. Williama Holdena dla ratowania ginących gatunków afrykańskiej fauny.

Poza działalnością artystyczną i charytatywną Stefanie Powers promuje zdrowy tryb życia. W telewizji prowadzi programy o zachowaniu właściwej sylwetki.